„Pomóżmy zwierzakom”

„Miej serce i patrzaj w serce!”
Adam Mickiewicz

Akcja „Pomóżmy zwierzakom” w roku szkolnym 2019/2020 zakończyła się pozytywnie!
Przed Świętami Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej zbiórkę darów dla zwierząt, które przebywają pod opieką: Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej oraz Fundacji Psia Ekipa- Razem dla Zwierząt. Zebraliśmy dużą ilość karmy dla psów i kotów – suchą oraz mokrą, a także koce, ręczniki, żwirek dla kotów, smycze, obroże, artykuły do pielęgnacji (szczotki, szampony, itp.).
Akcja skierowana była do uczniów szkoły ponadpodstawowej (szkoła podstawowa również organizuje swoje inicjatywy i nie jest obojętna na potrzeby bezdomnych zwierząt :), jednak zaangażowali się dosłownie wszyscy, również kadra szkoły i nauczyciele.
Planowaliśmy zakończyć „Pomoc zwierzakom” przed świętami, lecz chęć pomocy była tak ogromna, że jeszcze w styczniu tego roku dostarczyliśmy dary dla naszych „braci mniejszych” do schroniska w Bielsku-Białej.
Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję pomocy dla bezdomnych i potrzebujących wsparcia psów i kotów.
Otrzymaliśmy podziękowania od Fundacji Psia Ekipa- Razem dla Zwierząt oraz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z Bielska-Białej.
Nigdy nie powinniśmy być obojętni na cierpienia zwierząt czy słabszych i jak pisał Adam Mickiewicz: „Miej serce i patrzaj w serce”, bo należy innych wspierać i pomagać, jeżeli tego potrzebują – to świadczy o naszym człowieczeństwie.

WDZIĘCZNI ORGANIZATORZY:
Izabela Krężel oraz Marta Gayer-Janasik

SBizHub22320013009170