I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja – biskupa.

Dla większości z nas był to pierwszy Święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa czekaliśmy na Jego odwiedziny, pisaliśmy do Niego listy, darzyliśmy Go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty.

Od epoki, w której żył św. Mikołaj, dzieli nas siedemnaście stuleci. To wystarczająco długi czas, by wiele wydarzeń z życia Świętego uległo zapomnieniu. Dziś wiedza o nim jest mieszaniną faktów historycznych i legend. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nawet w fantastycznie brzmiących opowieściach o św. Mikołaju tkwi ziarno prawdy. Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam jedną, zawsze aktualną ideę. Przypomina o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Pięknie ujął to papież Jan Paweł II mówiąc, że św. Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.

Dzisiaj mamy szansę pójść w Jego ślady. Ty, ja, my wszyscy możemy być jak On, więc i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Aby dać Wam szansę zostania kimś na jego podobieństwo, także i w naszej szkole organizujemy akcję
„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

ZBIERAMY SŁODYCZE I PRZYBORY SZKOLNE DLA DZIECI Z POGOTOWIA
OPIEKUŃCZEGO. ZBIÓRKA TRWA OD 4 DO 15 GRUDNIA.

Organizatorzy: J. Klyta, J. Filonowicz, A. Bednarz-Gilowska, M. Kuś.