Ogólnopolski Górski Bieg Magurki

W niedzielę 8 maja 2022 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących wraz z opiekunami : Jolantą Czechowicz i Wiesławem Radaczyńskim wybiegła w ramach 25 Ogólnopolskiego Górskiego Biegu Magurki ze Straconki na Magurkę. Dystans dla szkoły podstawowej wynosił 6,3 km i pokonali go uczniowie i uczennica z piątej klasy : Anastazja Kasprowicz, Maksym Ursul i Jakub Strybulewicz, który w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce. Uczniowie ze Szkoły Branżowej i Technikum mieli do pokonania dystans 8,8 km. Wszystkim udało się dobiec zdrowo do mety na Magurce a dwóch z nich stanęło na podium w swojej kategorii wiekowej. Nikodem Koc z kl. 1cT zajął 2 miejsce i Oktawiusz Andrukianiec z kl. 1a mps zajął 3 miejsce tuż za nim był Szymon Adamiec z tej samej klasy. Dystans pokonali również Nikodem Waligóra i Bronisław Soboszek z kl. 1a mps. Gratulacje za osiągnięte wyniki i podjęty wysiłek składają nauczyciele w-f: p. Jolanta Czechowicz i p. Wiesław Radaczyński