Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątek 21 czerwca 2024 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2023 /2024.
W auli szkolnej zgromadzili się absolwenci Branżowej Szkoły I Stopnia nr 5, uczniowie klas pierwszych Technikum nr 5 i VII Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni z pozostałych klas.
Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu uroczystość rozpoczął dyrektor ZSSiO dr inż. Janusz Berek, który przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości i uczniów, a następnie podsumował pracę szkoły w kończącym się roku szkolnym. Akademię zaszczycili swoją obecnością partnerzy biznesowi szkoły oraz przedstawiciele instytucji wspierających: pan Hubert Maślanka – prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej oraz pan Łukasz Osowski – przedstawiciel firmy Hyundai Polska. Głos zabrała także pani Ewa Mieszczak – przewodnicząca Rady Rodziców w ZSSiO.
Podczas akademii nagrodzono najlepszych uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za świadectwa z wyróżnieniem. Doceniono również 100 % frekwencję, udział i zdobycie wysokich lokat w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników Poznań 2024, w konkursie „Inżynierowie XXI wieku” organizowanym na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim czy w konkursie innowacji organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie. Przyznano także wiele nagród i wyróżnień za aktywność sportową, między innymi zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Bielska-Białej szkół ponadpodstawowych w koszykówce. Pan Hubert Maślanka wręczył nagrody ufundowane przez MZK najlepszym uczniom klasy 1c TTD o specjalności technik transportu drogowego. Natomiast pan Łukasz Osowski wręczył uczniom nagrody za konkurs szkolny „Samochód moich marzeń”, ufundowane przez firmę Hyundai Stawowy. Wyróżniono także młodych artystów – za wykonanie nowego w szkole muralu uczniowie z klasy 2a TPS i 2c eps otrzymali nagrody, których sponsorem była Rada Rodziców.
Uroczystość zakończyła krótka część artystyczna przygotowana przez klasę 1 d TS, do której włączyli się również uczniowie klasy 1a TPS, 1f TA i 1g TR oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SPP.
DYREKCJI, NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY ORAZ WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.
SPOTYKAMY SIĘ JUŻ WE WRZEŚNIU!!!