XVI edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

W dniu 21 marca 2015r. grupa czterech uczniów naszej szkoły wzięła udział w etapie półfinałowym XVI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie.
Byli to:
Kamil Górny – klasa 3b ZSZ
Dominik Łodej – klasa 4b TPS
Dawid Sikora – klasa 3b TPS
Kamil Szetyński – klasa 3a TPS
W półfinale, który odbył się na terenie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, wzięło udział 460 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Do ścisłego finału zakwalifikowała się najlepsza „dziesiątka”. Niestety naszym reprezentantom nie udało się znaleźć w tej grupie. Ale może za rok…
Przy okazji, w oczekiwaniu na rozpoczęcie konkursu udało nam się w stolicy zlokalizować wejście do metra, Klub Stodoła, więzienie na Rakowieckiej i namierzyć z daleka iglicę Pałacu Kultury i Nauki.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach pod Warszawą, gdzie można pooglądać wiele ciekawych pojazdów „z historią”. Np.: Buick w „presleyowskim różu”, którym jeździł premier Józef Cyrankiewicz (oczywiście wtedy samochód nie był różowy), Austin Six Bolesława Bieruta, ZIS Kabriolet – dar ZSRR dla narodu polskiego, w którym Józef Stalin miał defilować podczas otwarcia Pałacu Kultury i Nauki, ale niestety nie dożył tego czasu.
Samochód pozostał w Polsce i potem podróżowali nim m.in. marszałek Rokossowski i Władysław Gomółka.
Wyprodukowano tylko 7 egzemplarzy tego pojazdu.
I wiele, wiele innych.