Wyjazd studyjny do Katowic

We wtorek, 5 marca 2019 roku, dwa zespoły uczniów z naszej szkoły wzięły udział w wyjeździe do Katowic zorganizowanym i sfinansowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Wyjazd przeznaczony był dla uczestników projektu pt. „Łączka”, dotyczącego poszukiwania miejsc pochówków ofiar reżimu komunistycznego. Wycieczka stanowiła podsumowanie wszystkich spotkań, jakie do tej pory odbyły się w ramach projektu. Z naszej szkoły, w projekcie, obok grup z całej Polski, biorą udział dwie grupy uczniów pod kierunkiem Pana Jana Marka oraz Pani Marii Kurzycy.

W czasie pobytu w Katowicach, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Dzięki bardzo interesującemu wykładowi przedstawiciela ŚCWiS, poznali dokładnie tragiczną historię pacyfikacji Kopalni Wujek, obejrzeli wystawę poświęconą tym wydarzeniom oraz obejrzeli film dokumentalny o losach rodzin zamordowanych górników. Następnie uczniowie uczcili pamięć poległych i zaświecili znicze pod Pomnikiem Krzyża.

Na zakończenie uczestnicy projektu udali się na wspólny obiad, w czasie którego mieli możliwość dzielenia się między sobą wrażeniami z odbytej wycieczki.