Wycieczka edukacyjna

Kontynuując w naszej szkole 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas 1CT i 2BT wraz z opiekunami p. Hańderek, p. Jarosz, p. Kasperek i p. Markiem 5 grudnia 2018 roku udali się do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i do Muzeum Śląskiego w Katowicach.
W bardzo nowoczesny, multimedialny sposób uczniowie zapoznali się tam z historią Śląska, najważniejszymi wydarzeniami i postaciami związanymi z tym regionem. Młodzież mogła także „zagłosować” w plebiscycie tak, jak to było w 1921 roku. Uczniowie wyruszyli w sentymentalną podróż tramwajem pochodzącym z początku XX wieku, poznawali jak żyli, ubierali się Polacy w tamtych czasach.
Kolejnym odwiedzonym miejscem było Muzeum Śląskie usytuowane na terenie związanym z górnictwem. Ogromne emocje i zainteresowanie wzbudziła tu wystawa „Światło Historii” oraz Górny Śląsk na przestrzeni dziejów. Na koniec wycieczki uczniowie obejrzeli Galerię Sztuki, gdzie mogli obejrzeć ok. 122 eksponatów z lat 1800-1945, a wśród nich między innymi słynne obrazy Aleksandra Gierymskiego pt: Żydówka z cytrynami, Pomarańczarka, Zdzisława Beksińskiego, Stanisława Wyspiańskiego.