Wizyta na Europejskich Dniach Pracy

EUROPEJSKI DZIEŃ PRACY W BIELSKU-BIAŁEJ

Myślisz o podjęciu pracy za granicą? Poszukujesz sprawdzonych ofert pracy wyjazdowej? Pod takim hasłem odbył się 6 czerwca 2018 roku w Bielsku-Białej Europejski Dzień Pracy. Każdy zainteresowany podjęciem zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej, mógł tego dnia zgłosić się do siedziby CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY, aby porozmawiać z pracodawcami poszukującymi kandydatów do pracy za granicą.
W tym przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klasy 3c Technikum Nr 5.
Przedstawiciele agencji rekrutacyjnych z regionu poinformowali o możliwości zdobycia wakatu w krajach takich jak Austria, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Norwegia jak również u naszych południowych sąsiadów – Czechy, Słowacja. Przedstawili oferty prac wakacyjnych, sezonowych, tymczasowych lub stałych. Uczniowie otrzymali wiele porad na temat warunków pracy, życia, kosztów utrzymania w wyżej wymienionych krajach. Największym zainteresowaniem cieszyły się oferty pracy gdzie językiem komunikacji przy ubieganiu się o stanowisko jest angielski. Największe zapotrzebowanie zgłaszano na prace produkcyjne, ogrodnicze, różnego typu usługi budowlane (stolarz, murarz, spawacz), a także dla kierowców kat. C i E oraz operatorów wózków widłowych.
Młodzieżowe Biuro Pracy w Bielsku-Białej, ul: Kosynierów 20 kieruje również osoby zainteresowane na kursy zawodowe lub przekwalifikowania zawodowego.

AKTUALNE OFERTY PRACY I KURSY ZAWODOWE: www.mbp.ohp.pl