Uczniowie ZSSiO zaproszeni na Kongres…

6 czerwca 2018 r. grupa naszych uczniów uczestniczyła w 2 Kongresie „Sąsiedzi Sąsiadom” zorganizowanym przez Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej przy udziale m.in. Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej. Nazwa Kongresu wydawać by się mogła mało atrakcyjna, lokalna, zaściankowa. Nic bardziej mylnego… To unikatowe wydarzenie pozwoliło nam uświadomić sobie że, jesteśmy uczestnikami Ery inteligentnej automatyzacji, Internetu, robotów i inteligentnych urządzeń. A o wartości człowieka stanowi jego kreatywność, innowacyjność i sposób ich wykorzystania. Przekonaliśmy się, że Zmiany to jedyny pewny element naszej rzeczywistości. Nie wolno nam się ich bać tylko dobrze się do nich przygotować.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w sesjach wykładowych, warsztatowych i panelach tematycznych dotyczących przemysłu 4.0, innowacji i biznesu XXI wieku; są to zagadnienia, z którymi z pewnością będą stykać się w swoim życiu zawodowym.

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Luk Palmen, Prezes Zarządu InnoCo Sp. z o.o., który wygłosił wykład nt. „Czwarta rewolucja przemysłowa – opcja czy konieczność dla MSP”. Warto podkreślić, że Pan Luk Palmen jest wybitnym specjalistą w dziedzinie innowacyjności, wdrażał m.in. program Strategia Innowacyjności (RIS) w województwie śląskim, jest również Menedżerem ds. Innowacji i Kooperacji w klastrze Silesia Automotive & Advanced Manufacturing. Następnie wysłuchaliśmy wykładu Pana Pawła Wróbla, Dyrektora oddziału Astor Sp. z o.o. nt. „Technologiczna rewolucja w praktyce”. Po sesji wykładowej Pan Marcin Baron, Partner InnoCo Sp. z o.o. zaprezentował plan rozwoju miasta Bielska-Białej pn. SB2025: Gospodarka na wysokim poziomie, stworzony w ramach realizowanego przez ARR S.A. projektu „InFocus Urbact!”. Na koniec uczestniczyliśmy w sesji warsztatowej prowadzonej przez przedstawiciela Laboratorium FabLab przy ARR S.A. dotyczącej druku 3D, połączonej z pokazem możliwości drona wykonanego z wykorzystaniem technologii 3D.

Możliwość udziału naszych uczniów w kongresie to wyróżnienie dla szkoły oraz podkreślenie znaczenia szkolnictwa branżowego i technicznego dla rozwoju regionu.