W dniu 3 maja 2026 r. przedstawiciele klas pierwszych Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej, wraz z wychowawcami: p. B. Dejer-Tokarz, p. M. Gayer-Janasik oraz p. K. Głąb wzięli udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w Kościele Opatrzności Bożej. Po mszy nastąpił przemarsz na Plac Wojska Polskiego, gdzie zaśpiewano wspólnie hymn państwowy, wysłuchano przemówień prezydenta miasta Bielska – Białej Jarosława Klimaszewskiego, dowódcy 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich. Uczestnicy obchodów mieli również możliwość podziwiania defilady Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.
Była to cenna lekcja historii dla młodzieży.

















