Relacja z II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

9 marca 2018 roku o godzinie 12.00 w Częstochowie odbył się II etap Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. W siedmiu okręgach w Polsce łącznie 822 uczniów walczyło o finał.
Magda i Bartek z naszej szkoły przystąpili do kolejnego starcia. Znaleźli się wśród 20% uczniów z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do II etapu olimpiady. Do Zawodów Centralnych awansuje już teraz zaledwie 50 uczestników z najlepszym wynikiem w tej rundzie.
„…Gdy dotarliśmy na miejsce, zobaczyliśmy ogromny budynek Politechniki Częstochowskiej, który był podzielony na różne oddziały. Kiedy już znaleźliśmy główną aulę, gdzie odbywała się olimpiada, zobaczyliśmy setki ludzi. Dopiero wtedy było widać, jakiej wielkości wydarzenie to było. Po chwili stania w kolejce zostaliśmy wpuszczeni na salę, gdzie każdy losował sobie miejsce, przy którym miał rozwiązywać zadania. Dostaliśmy kartę z testem i kartami odpowiedzi. Znajdowało się tam 60 pytań, na których rozwiązanie mieliśmy godzinę. Gdy skończyłem odpowiadać na pytania, wyszedłem z sal, tam czekała na mnie Pani Hańderek. Potem przyszła Magda, a następnie poszliśmy na ciastko…”
„…Wyruszyliśmy w piątek o 9 spod szkoły, a około 11 byliśmy już na miejscu. Zaparkowaliśmy samochód i zaczęliśmy poszukiwania w celu znalezienia odpowiedniego budynku wydziału zarządzania. Już przed wejściem można było zauważyć tłum ludzi. Odnaleźliśmy nasze nazwiska na listach, wzięliśmy głęboki wdech i weszliśmy do środka – każdy innym wejściem. Aula była spora, złożona z około 6 sektorów. Mieściła co najmniej kilka tysięcy osób. Mogliśmy się cieszyć, gdyż byliśmy w tych 20%, które się dostało do drugiego etapu. Na sam koniec każdy z nas zjadł ciacho i wróciliśmy do samochodu, aby wrócić do Bielska…”
Cieszę się, że nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia i zobaczenia jak wygląda organizacja i przebieg tego typu wydarzenia.
Na pamiątkę otrzymaliśmy zdjęcia z autografem Adama Małysza – obecnego studenta Politechniki Częstochowskiej (foto).
Relacja: Magda Piekarska, Bartek Kukuczka, Katarzyna Hańderek