Pożegnanie w wielkim stylu… w ZSSiO

,,…Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach,
Masz mało czasu trzeba dać świadectwo.
Strzeż się oschłości serca.
Bądź wierny sobie, swoim pragnieniom…’’


      Z takimi słowami z wiersza, Z. Herberta ,,Przesłanie Pana Cogito’’ 27 kwietnia 2018r. opuściło szkołę 79-ciu Abiturientów  ZSSiO. Rocznik 2018 przeszedł do historii Zespołu Szkół.
Symboliczne kwiaty wręczone Dyrekcji Szkoły były wyrazami wdzięczności za cztery lata nauki, zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności, wspólnie przeżytych chwil. W części oficjalnej zostały wręczone nagrody dla wyróżnionych uczniów. Tytuł ,,Primus Inter Pares’’ otrzymał uczeń klasy 4cT Piotr Szweda.

Program artystyczny pt. ,,Jejmość Matura’’ przygotowany przez Samorząd Uczniowski uświetnił  dalszą część uroczystości. Z przymrużeniem oka przedstawiono historię egzaminu maturalnego, który dla jednych jest ciężkim doświadczeniem, a dla drugich pozytywnym, dającym wiarę w siebie przeżyciem. Uczniowie wyrazili swoje życzenia i obawy związane z tym egzaminem, nawet do roku 2030. Wielkim finałem stały się życzenia ,,Jejmości Matury” uczennicy klasy 2aT: ,,Pamiętajcie, maturę zdaje się tylko raz, ale pamięta do końca życia. Życzymy wymarzonych wyników i satysfakcji z samego siebie’’.

,,Bądźcie dobrą wizytówką naszej szkoły.
Pamiętajcie o nas…
Połamania pióra na egzaminie maturalnym’’

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSSiO.

 

                                                                                                                           Izabela Barcik i Bożena Ryznar