Nowoczesne technologie logistyczne – szkolenie z zakresu RFID.

27.02.2012 r. logistycy i spedytorzy z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących jako pierwsi w Polsce uczestniczyli w szkoleniu z zakresu odczytywania danych za pomocą technologii radiowej – RFID. Wykład prowadził pan Dariusz Błoński – Kierownik Produktu w przedsiębiorstwie SIEMENS Sp. z o.o. Systemy Automatycznej Identyfikacji.

Podczas szkolenia uczniowie klasy 3eT i 4fT mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem RFID – czytnikami, antenami i tagami radiowymi. Obserwowali oni również współpracę systemu RFID z oprogramowaniem magazynowym. Szkolenie powiązanie z prezentacją sprzętu, jego obsługą oraz ciekawy przekaz oparty na doświadczeniu zawodowym wykładowcy, stanowią wyjątkowo cenne wsparcie praktyczne w kształceniu zawodowym techników logistyków oraz techników spedytorów.

Wykładem o RFID zapoczątkowaliśmy współpracę z przedsiębiorstwem Siemens Sp. z o.o. liderem w projektowaniu Systemów Automatycznej Identyfikacji.

Oto kilka opinii uczestników wykładów:

„Szkolenie z zakresu funkcjonalności i zastosowania systemów RFID było przygotowane w każdym szczególe. Prowadzący szkolenie mówił do nas zrozumiałym językiem, opowiadał o nowoczesnych rozwiązaniach, podawał różne przykłady, przez co przekonał nas, że ten system pomoże nam w pracy”.

Krystian Mrowiec , klasa 3eT

„W dniu 27.02.2012 r. w naszej szkole odbył się wykład z zakresu działania technologii RFID. Był on prowadzony przez doświadczonego wykładowcę. Dla mnie wykład był bardzo ciekawy, można było odczuć, że prowadzący chce podzielić się z nami swoją wiedzą. Z wykładu wyniosłem informacje, których nie zdobyłbym w trakcie zajęć teoretycznych.”

Marek Kołakowski, klasa 3eT

„ W poniedziałek uczestniczyliśmy w szkoleniu z zakresu działania technologii RFID prowadzonym przez pana Dariusz Błońskiego z firmy Siemens. Uważam, że szkolenie było bardzo ciekawe i dobrze prowadzone. Wyniosłem z niego wiedzę, której nie zdobyłbym na lekcjach. Najbardziej interesujący jest fakt, że ta dziedzina rozwija się w Polsce bardzo intensywnie i na pewno spotkam się z nią w przyszłej pracy zawodowej.”

Krzysztof Jusiński, klasa 3eT