Nietypowa lekcja wychowawcza

25 maja 2016 r. uczniowie klasy 1 a TM/TS uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowawczej, bo przeprowadzonej w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej pod czujnym okiem funkcjonariuszy Służby Więziennej. Uczniowie zwiedzali różne miejsca, m. in. spacerniak, ambulatorium medyczne, świetlicę. Duże wrażenie na uczniach zrobiła cela mieszkalna, w której przebywają skazani. Mam nadzieję, że wizyta była dla uczniów lekcją, którą zapamiętają na całe życie.

Wrażenia uczniów :
„Więźniowie mają dobre warunki, a służby mają bardzo ciężką pracę….”
„Wycieczka bardzo mi się podobała, byłem pierwszy raz w takim miejscu i jestem pod wrażeniem pracy strażników..”
„Wizyta w areszcie skłania do refleksji nad życiem…”
„Wycieczka podobała mi się, bo miałem okazję zobaczyć, jak wygląda życie i praca w takim areszcie…”

Areszt Śledczy to nie tylko miejsce, w którym przebywają przestępcy. To również zakład pracy, w którym część swojego życia spędzają funkcjonariusze, starając się swoim przykładem i zaangażowaniem zmienić przebywających tam ludzi i przystosować ich do życia w społeczeństwie.
W Areszcie Śledczym nie wolno robić zdjęć, dlatego odsyłam na stronę http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-katowice/areszt-sledczy-bielsko-biala/news,40252,spotkanie-profilaktyczne-z.html, gdzie znajduje się fotograficzny zapis tej wizyty.
Dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej, w szczególności pani mł. chor. Ewie Pysz, za bardzo miłe przyjęcia i poświęcony nam czas.