Kurs w Bournemouth

W dniach 6.06-17.06.2016 roku Pani Katarzyna Hańderek i Pani Bożena Rzycka-Ryznar w ramach realizowanego przez szkołę projektu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczyły w szkoleniu CLIL (zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe), które umożliwia wprowadzanie elementów języka angielskiego na własnych przedmiotach.
W czasie kursu nauczycielki mieszkały w pięknej nadmorskiej miejscowości Bournemouth.

W Richard Language College uczyły się gramatyki języka angielskiego na poziomie upper intermediate. Oprócz nauki języka, uczestniczki szkoliły się na zajęciach metodycznych CLIL. W przyszłości planowane jest wykorzystanie poznanej metody nauczania matematyki oraz podstaw przedsiębiorczości z elementami języka angielskiego. Metoda ta jest już powszechnie znana i stosowana w wielu krajach europejskich.

W zajęciach uczestniczyli także studenci z Włoch, Korei Południowej, Finlandii, Czech, Słowacji, Chin i Arabii Saudyjskiej. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik prezentował przygotowaną przez siebie lekcję z wykorzystaniem metody CLIL.

Dzięki wyjazdowi możliwe było poznanie zwyczajów i tradycji panujących w różnych krajach. Nawiązały się przyjaźnie z wieloma wspaniałymi ludźmi. Mimo krótkiego pobytu, udało się zobaczyć wiele niesamowitych miejsc w Wielkiej Brytanii: Stonehenge, Jurajskie Wybrzeże – ze wspaniałymi klifami oraz Londyn.
Katarzyna Hańderek, Bożena Rzycka-Ryznar