Jedyny taki dzień w roku w Samochodówce

Stare samochody, oryginalne motory, e-buggy, ale także najnowsze modele aut – to wszystko można było oglądać w czasie Dnia Otwartego w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej.

24 kwietnia 2018r. naszą szkołę odwiedziła bardzo liczna grupa gimnazjalistów z Bielska i okolic. Wizytę nasi goście rozpoczęli od prelekcji nt. szkoły, która odbyła się w auli ZSSiO. Poznali kierunki kształcenia, możliwości rozwoju edukacyjno-zawodowego w czasie 3 lub 4-letniej nauki i po jej ukończeniu.

Młodzież zwiedziła najważniejsze obiekty w szkole. Przede wszystkim pracownie samochodowe, w których prezentowane były możliwości nowoczesnych urządzeń do diagnostyki i obsługi pojazdów. Gimnazjaliści mogli również zwiedzić wystawę zabytkowych samochodów. Można było zobaczyć odrestaurowane perełki branży motoryzacyjnej z minionych dekad. Największym zainteresowaniem cieszyły się następujące marki: Chevrolet 3100 (1949r.), Citroen 2 CV (1978r.), Renault Super 5 (1988r.), Peugeot 305 (1984r.), Fiat 126p (1983r.).

W czasie spaceru po szkole uczniowie zwiedzili również pracownie mechaniczne i spedytorskie. Młodzi, przyszli kierowcy mogli spróbować swoich sił rozwiązując test teoretyczny na prawo jazdy. W ramach doradztwa zawodowego kandydaci mogli zbadać swoje predyspozycje zawodowe w określonym kierunku kształcenia. Gimnazjaliści zwiedzili halę sportową, gdzie odbywał się XV Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSSiO.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie w działalność na rzecz promocji naszej szkoły, oraz dziękujemy tym, którzy zechcieli nas odwiedzić.

Opiekę nad uczniami w czasie Dnia Otwartego sprawowały: Izabela Milewska-Barcik i Bożena Rzycka-Ryznar.

Gimnazjalisto! Włącz 6 bieg, wybierz właściwie i dołącz do nas, BO SUKCES ZACZYNA SIĘ W ZSSiO!!!

Do zobaczenia we wrześniu!

Bożena Ryznar i Izabela Barcik