Inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 w ZSSiO

W dniu 2.09.2019 roku odbyły się uroczyste akademie z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

W tych uroczystościach brali udział również po raz pierwszy licznie zgromadzeni uczniowie klas 1 technikum i branżowej szkoły – serdecznie przywitani przez p. Dyr. Janusza Berka oraz Samorząd Szkolny.

Miesiąc wrzesień to również okazja do przypomnienia kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.W tym roku mija 80 lat od rozpoczęcia tej strasznej i największej w dziejach ludzkości wojny, która pochłonęła ponad 50 mln ludzi.Uroczysta akademia w naszej szkole rozpoczęła się przejmującym alarmem, takim samym, który zabrzmiał w 1939 roku. Uczniowie klas 4T wraz z opiekunami przedstawili w prezentacji multimedialnej przebieg jej wydarzeń, polskich bohaterów biorących udział w tej wojnie.Wyemitowany został krótkich film dokumentalny ukazujący atak Niemców na Polskę, walki w czasie kampanii wrześniowej.Minutą ciszy uczniowie zgromadzeni w auli uczcili bohaterów tamtych wydarzeń.

Pomimo skali zniszczeń i ogromu zamordowanych i poległych, ludzkość nie wyciągnęła wniosków z wojny co pokazał przejmujący film kończący akademię.