16 edycja konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” trwała od października 2025 do końca marca 2026 roku. Tradycyjnie konkurs składał się z 5 kategorii wiekowych. Nasza szkoła wzięła udział w trzech: dla klas 4-6, 7-8 oraz dla szkół ponadpodstawowych.
Temat przewodni konkursu brzmiał „Daj nową energię”, a głównym celem było kształtowanie świadomości w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, aby ograniczyć powstawanie odpadów, chronić środowisko i klimat podczas różnych warsztatów, wycieczek, działań edukacyjnych i proekologicznych.
28 kwietnia 2026 roku w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbyła się gala finałowa XVI edycji Konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”.
Naszą szkołę reprezentował Pan w-ce dyrektor Jan Marek oraz Pani Aleksandra Brzuszkiewicz.
Miło nam poinformować, że SP 38 kolejny raz otrzymała Certyfikat Szkoły z Dobrą Energią”.
Jeszcze większym sukcesem okazało się 3 miejsce w kategorii: raport działań ekologicznych – SZKOŁA PONADPODSTAWOWA „EKO-TRANSPORT” oraz również „Certyfikat Szkoły z Dobrą Energią”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział, kreatywność i zaangażowanie!!!

























