Dni Otwarte Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH

25 września 2018r. klasy maturalne Technikum Nr 5 wzięły udział w zajęciach wykładowych i laboratoryjnych zorganizowanych przez Wydział Budowy Maszyn
i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, w ramach Dni Otwartych.
Przywitał nas Dziekan WBMiI Prof. ATH dr. hab. inż. Jacek Nowakowski i przedstawił w skrócie możliwości i kierunki studiowania na wydziale.
W auli WBMiI wysłuchaliśmy jeszcze ciekawego wykładu: „Informatyczne aikido”, a następnie już w mniejszych grupach, braliśmy udział w pokazach i prezentacjach, m.in. w laboratorium samochodów, silników, metrologicznym, automatyki, czy obróbki skrawaniem.
Jak co roku, nie zabrakło pysznej grochówki.
Jako szkoła współpracująca z Akademią Techniczno-Humanistyczną, zaznaczyliśmy swoją obecność stoiskiem na I piętrze bud. „L”, gdzie prezentowały się akademickie koła naukowe. Na stoisku „dyżurowały” uczennice klasy 2aT.
Na zakończenie mieliśmy możliwość zwiedzenia ciekawej wystawy pojazdów i silników, zarówno tych zabytkowych, jak i najnowszych modeli Alfy Romeo, Fiata, Hyundaia, Hondy, Nissana, Renault, Kii, wyścigowego Porsche 911 GT3. I tu też mieliśmy swój akcent. Uczniowie klasy 4cT prezentowali pojazdy elektryczne zbudowane w ramach projektu „Motoryzacja bez granic”, oraz zabytkowego Citroëna 2CV.