Dni Otwarte ATH w Bielsku-Białej

W dniu 25 września 2019r. uczniowie klasy 3A technik spedytor wzięli udział w Dniach Otwartych Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Tegoroczne zajęcia zorganizowały wszystkie wydziały uczelni. Warto podkreślić, że Uczelnia ATH obchodzi w tym roku 50 lat istnienia.
Młodzież uczestniczyła w zajęciach pokazowych według harmonogramu ustalonego wcześniej.
Uczniowie klasy 3A technik spedytor, wraz z opiekunami Panią Teresą Glądys oraz Panią Barbarą Kadłubicką, wysłuchali wykładu : „ATH – Studia jak DAKAR”. Następnie mogliśmy zobaczyć wystawę techniczna, a na niej niesamowite samochody.
Ważnym punktem programu była prelekcja na temat akcji organizowanej przez ATH „Klapki dla Gambii”.
Ciekawym punktem naszych zajęć była możliwość zapoznania się z zastosowaniem Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS), jako drogi do bezpieczniejszego i szybszego transport. Po krótkiej przerwie i poczęstunku przygotowanym przez Uczelnię uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach.
Mogliśmy również zobaczyć ciekawe doświadczenia chemiczne z zastosowania różnych sposobów rozpoznawania odczynu domowej chemii gospodarczej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z ergonomii „ Ergonomia w pracy i rekreacji” oraz próbowali swoich sił w „ Odwróconym dyktandzie”. Na zakończenie studenci przygotowali krótką prezentację „ KNT „Kurtyna” czyli studenci robią sztukę”.
Tegoroczne Dni Otwarte Uczelni ATH w Bielsku-Białej były bardzo interesujące i uczniowie mogli zobaczyć dużą różnorodność oferty edukacyjnej oraz działań podejmowanych przez Uczelnię .