- Chłopska Szkoła Biznesu – gra, która uczy przedsiębiorczości.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakupiła grę „Chłopska Szkoła Biznesu”. Jest to gra, która wpisuje się w najnowocześniejsze trendy w nauczaniu – naukę w działaniu.
Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą.
Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.
Gra rozwija przedsiębiorczość, pomaga zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, uczy postawy przedsiębiorczej oraz rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę. Uczy logicznego myślenia i planowania.
Zalety gry najczęściej podkreślane przez użytkowników:
- pozwala na uatrakcyjnienie zajęć dla uczniów,
- jest użytecznym narzędziem do wprowadzenia podstawowych pojęć ekonomicznych,
- stanowi świetne narzędzie do integracji grupy,
- kształtuje postawy przedsiębiorcze wśród graczy,
- wykorzystana na zajęciach pozwala zrealizować cele nowej podstawy programowej,
- kreuje pozytywny wizerunek przedsiębiorcy,
- fabuła gry może być impulsem do zainteresowania graczy lokalną historią,
- uczy prowadzenia negocjacji, podejmowania ryzyka, współpracy w grupie, umiejętności nawiązywania kontaktów handlowych, samodzielności w działaniu,
- rozwija kreatywność, innowacyjność w działaniu, chęć podejmowania inicjatyw.
„Chłopska Szkoła Biznesu” to gra, która będzie realizowana na zajęciach m.in.z doradztwa zawodowego i podstaw przedsiębiorczości. Więcej informacji na stronie http://csb.mik.krakow.pl/ oraz u doradcy zawodowego – Pani Barbary Kadłubickiej.