Biblioteka szkolna poleca „100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 2018 roku wydały specjalną jubileuszową publikację: „100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”.
W skład publikacji wchodzi 17 komiksów historycznych poruszających tematy z zakresu: polityki lokalnej, polityki europejskiej, polityki światowej, wojennej, kultury, życia codziennego, edukacji oraz praw kobiet. Każdy komiks poprzedzony jest wstępem historycznym, który przybliża kontekst wydarzeń tamtych dni. Warto zaznaczyć, że często jest to wiedza spoza podręczników do historii. Notki biograficzne rozpoczynające każdy komiks prezentują twórczość i sylwetki rysowników oraz scenarzystów. Publikacja została wzbogacona także o 8 artykułów publicystycznych autorstwa wybitnych historyków, pisarzy, językoznawców, badaczy, twórców i krytyków komiksu. Jest ona także dostosowana do potrzeb szkolnych, a scenariusze lekcji z wykorzystaniem komiksów na lekcjach języka polskiego, historii, WOS i na godzinach wychowawczych znajdują się na stronie komiks100na100.pl
Dla młodego pokolenia antologia może być początkiem wyprawy w przeszłość a także zachętą do pogłębienia wiedzy.
Zachęcamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów do skorzystania z tej pozycji znajdującej się w zasobach naszej biblioteki.