Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 12 listopada 2015 roku odbył się uroczysty Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla Technikum Nr 5 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 5 w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Uroczystość przygotowała klasa 2cT z wychowawcą – Izabelą Krężel.
Spotkanie miało charakter podniosły i edukacyjny. Uczniowie klasy 2cT przedstawili sposób i powody utraty niepodległości przez Polskę na 123 lata. Młodzież wyświetliła prezentację ukazującą walkę o wolność naszego kraju. Pokaz zawierał elementy wiedzy historycznej, literackiej i malarskiej. Podczas apelu padły też istotne pytania retoryczne i refleksje dotyczące świadomości patriotycznej współczesnych nastolatków. Powagę i odświętny nastrój podkreśliły muzyczno-narodowe akcenty: Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego Józefa Wybickiego oraz Rota Marii Konopnickiej – utwór, który mógł stać się naszym hymnem państwowym.
Uczniowie zgromadzeni w auli, swoim skupieniem i uwagą, oddali hołd poległym za ojczyznę Polakom i godnie uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.
Dziękujemy.
mgr Izabela Krężel

apkre