Akcja Unicef WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – w naszej szkole.

Akcja Unicef: WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – w naszej szkole.

To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku.

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne?

Oczywiście zachęcamy do włączenia w działania rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione.

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii?

Odpowiedź wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu laleczek, przyczyniają się Państwo do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leona, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Bez Państwa udziału setki tysięcy dzieci nie otrzymałoby ratujących ich życie szczepionek. UNICEF dziękuje w ich imieniu.

Nasi uczniowie w ramach akcji przygotują laleczki,których uszycie jest niezwykle proste!
W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

Dzień Wszystkich Kolorów Świata – podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego w szkole odbędzie się prezentacja laleczek. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka przekazując na ten cel darowiznę.

Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę” – szkoła będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF w zwycięskiej szkole.

Koordynator w szkole: Katarzyna Hańderek, Maria Kurzyca