77 rocznica Zbrodni Katyńskiej – akademia szkolna.

W dniu 26 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Miała ona na celu upowszechnienie wiedzy na temat okrutnego mordu dokonanego na Polakach przez NKWD wiosną 1940 roku, a także uczczenie pamięci ofiar.

Z tej okazji na scenie naszej auli umieszczone zostały zdjęcia krzyży katyńskich oraz zapalone znicze. W atmosferze skupienia i zadumy, nauczyciele historii z naszej szkoły: Bogumiła Kasperek, Maria Kurzyca i Jan Marek przeprowadzili krótką prelekcję na temat Zbrodni Katyńskiej, przypominając uczniom jej okoliczności, powody, przebieg i skutki.

Na zakończenie spotkania, nauczyciele ogłosili wyniki szkolnego konkursu historycznego pt. „Zbrodnia Katyńska”. Konkurs, który trwał przez cały miesiąc kwiecień, miał na celu zachęcenie uczniów do zgłębiania swojej wiedzy o dramatycznych wydarzeniach z 1940 roku i polegał na przygotowaniu przez nich prac konkursowych zawierających szczegółowe informacje o okolicznościach mordu na polskich oficerach. Nauczyciele oceniali prace pod kątem zawartych w nich treści merytorycznych wskazanych wcześniej w regulaminie konkursu oraz atrakcyjności formy i wkładu pracy. Dyrektor ZSSiO Jadwiga Janczar wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu. I miejsce zdobył uczeń klasy 2 b T – Kamil Mroźny, II miejsce uczeń klasy 3 c T Piotr Szweda, a III miejsce uczennica 1 a T – Magdalena Piekarska. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy!