„2012 – Rokiem Bezpiecznego Motocyklisty”

20 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku – Białej zainaugurowana została kampania profilaktyczno – edukacyjna: „2012 – Rokiem Bezpiecznego Motocyklisty”.

Akcja ruszyła dzięki inicjatywie bielskiego wydziału drogówki i patronatowi Prezydenta Miasta Bielska – Białej, Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Jej celem jest kształtowanie młodych, świadomych uczestników ruchu drogowego. W ramach kampanii w naszej szkole odbyło się pierwsze z cyklu spotkań dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Bielskie spotkania z motocyklem”, na którym zaprezentowano filmy i zdjęcia z wypadków drogowych, a także powtórzono zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu pojazdów.

Najwięcej entuzjazmu wzbudziło jednak wśród zebranych wystąpienie Pawła Szymkowskiego, wicemistrza Polski w rajdach enduro, zawodnika Cieszyńskiego Klubu Motorowego, który powiedział: Bezpieczniej czuję się na zawodach, jeżdżąc między drzewami w lesie, niż na drodze. Przypuszczalnie to właśnie te słowa będą motywacją do refleksji dla młodych kierowców z naszej szkoły.

J.N.

3ba9c214