ZSSiO w Grze Miejskiej z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

W sobotę 14.12.2019 roku, uczniowie klasy 1 c TS_G pod opieką Pani Marty Gayer-Janasik wzięli udział w grze miejskiej pt. „Tropami Solidarności”. Gra stanowiła część obchodów 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i łączyła elementy gry fabularnej oraz biegu na orientację.

Zadaniem uczestników jest wcielenie się w role działaczy podziemnej “Solidarności” oraz sprostanie wyzwaniom czasów PRL-u i stanu wojennego. Podzieleni na kilkuosobowe grupy młodzi uczestnicy gry musieli wykonać różne zadania w dziesięciu punktach naniesionych na historyczną mapę miasta. Do ich zadań należało m.in. uszycie biało-czerwonych opasek, drukowanie ulotek na powielaczu, stworzenie transparentu, zaśpiewanie legendarnej piosenki Jacka Kaczmarskiego „Mury”, rozwiązanie quizu czy wysłanie paczki nad rzeką Białą za pomocą plecaka i lin.

Na koniec wszyscy uczestnicy gry przeszli ul. 11 Listopada do mostu na Białej. W trakcie gry młodzież spotyka świadków wydarzeń sprzed prawie czterdziestu- uczestników strajków i demonstracji, podziemnych drukarzy i kolporterów, organizatorów pomocy dla uwięzionych i ich rodzin. Po zakończeniu wszystkich konkurencji uczestnicy otrzymali ciepły poczęstunek oraz bardzo wiele ciekawych upominków.