Żołnierze wyklęci-żołnierze niezłomni

„Żołnierze wyklęci-żołnierze niezłomni” pod tym hasłem w dniu 14 marca 2017 roku odbyły się w naszej szkole obchody Święta Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” upamiętniające polskie podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne po 1944 roku .
Cele ich było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy walczyli o niepodległość i pełną suwerenność Polski po II wojnie światowej ze szczególnym uwzględnieniem osób mieszkających i działających na Podbeskidziu.
Uczniowie w ciszy i skupieniu wysłuchali prelekcji na temat tego kim byli m.in. :Edward Szendzielarz „Łupaszka”, Danuta Siedzikówna ” Inka”, Hieronim Dekutowski „Zapora”, Henryk Flame „Bartek”czy Józef Franczak „Lalek”-postacie te przedstawił mgr Marek Łukasik.
Gościem honorowym był major Jerzy Witkowski ps.”Puma” świadek i weteran walk o niepodległą, suwerenną Polskę, który podzielił się swoimi wspomnieniami.
W czasie akademii zaprezentowała się też jednostka strzelecka 3027 z Bielska- Białej ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” pod kierunkiem starszego plutonowego Mariana Kwaśnego.
Upamiętniono tych którzy walczyli i zginęli walcząc z sowietyzacją Polski w antykomunistycznym podziemiu.
Cześć ich pamięci.