Wykład w WSFiP

W dniu 18 marca 2019 roku, w Auli Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbył się wykład dla młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych z zakresu kryminalistyki i medycyny sądowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy 2bT i 2cT wraz z opiekunami.
Wykład pt. „Współczesne metody identyfikacji sprawcy przestępstwa” poprowadził prof. Bronisław Młodziejowski, wybitny ekspert z zakresu biologii kryminalistycznej i medycyny sądowej, Generał Brygady Wojska Polskiego, szef ekspedycji ds. ekshumacji ofiar zbrodni katyńskiej. Zgromadzona licznie w Auli Uczelni młodzież miała niebywałą okazję zapoznać się z policyjnymi technikami operacyjnymi związanymi z wykrywaniem sprawców. Profesor podzielił się także z młodzieżą wspomnieniami z czasów, gdy uczestniczył w wykopaliskach prowadzonych w związku z ekshumacją ofiar zbrodni katyńskiej oraz pracach dotyczących zamachu na prezydenta Johna F. Kennedyego.
W ramach wykładu młodzież została zapoznana z nowoczesnymi technikami wykrywania i rozpoznawania przestępców na podstawie faktycznych wydarzeń.
Tematyka wykładu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem.