Wycieczka zawodowo-krajoznawcza do Trójmiasta

Takie wycieczki tylko w naszej szkole

Spedytorzy z klasy trzeciej brali udział w wycieczce zawodowo – krajoznawczej do Trójmiasta. Przygoda zaczęła się już na lotnisku w Balicach. Odprawa była doskonałym uzupełnieniem zajęć teoretycznych, a sama podróż samolotem przebiegła w miłej atmosferze.

W trakcie wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem najnowocześniejszego polskiego terminalu kontenerowego DCT Gdańsk S.A. Jest to jedyny terminal głębokowodny w rejonie Morza Bałtyckiego.

Kolejnym punktem wycieczki był Port morski Gdańsk. Jeden z największych portów bałtyckich – centrum dystrybucyjne Europy środkowo-wschodniej. Port ten posiada nowoczesną infrastrukturę terminalową, a jego całkowita powierzchnia wynosi 679 ha. Obecnie w ciągu roku w porcie przeładowuje się około 50 mln ton towarów i przewiduje się, że ilość ta będzie systematycznie wzrastać.

Ogromne wrażenie wywarła na wszystkich wizyta w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Nowoczesny, wirtualny ośrodek edukacyjny jest muzeum upamiętniającym przemiany, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce.

Oczywiście był też czas na poznawanie zabytków Trójmiasta oraz chwile relaksu na plaży. Gdańska starówka zachwyca przepiękną architekturą i niezliczoną ilością zabytków z różnych okresów. Molo w Sopocie jest niezapomnianą atrakcją turystyczną.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji przeniosło nas z kolei w początki i połowę XX wieku. Podobnie zresztą w Gdańsku, zwiedzanie „Sołdka” – pierwszego statku zbudowanego całkowicie w Polsce po II wojnie światowej.

Pogoda i humory dopisały, a cala wyprawa pozostanie na długo w naszej pamięci.