Wizyta przedstawicieli firmy INTER CARS

W dniu 25 marca 2019 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy INTER CARS S.A.. Odwiedzili nas p. Michał Adamaszek – Dyrektor regionu, p. Marcin Krawacki – Dyrektor ds. handlowych i p. Grażyna Różanek – Starszy specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych. W trakcie spotkania zostały omówione kwestie związane z udziałem szkoły w programie „Młode Kadry” i możliwości rozwoju dalszej współpracy.

Porozumienie o współpracy z firmą Inter Cars S.A. zostało podpisane 19 grudnia 2018 r.. Na mocy porozumienia nasza szkoła weszła do elitarnego grona szkół patronackich programu „Młode Kadry”. Współpraca pomiędzy ZSSiO a firmą dotyczy głównie realizacji przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, zmierzającym do zapewnienia uczniom ZSSiO możliwości praktycznej nauki zawodu w ramach programu „Młode Kadry”. Program obejmuje następujące przedsięwzięcia:

    • prowadzenie dla uczniów i nauczycieli szkoleń produktowo-technicznych,
    • uczestnictwo uczniów w konkursach tematycznych organizowanych przez Inter Cars i spółki z grupy kapitałowej Inter Cars lub podmioty współpracujące,
    • uczestniczenie w stażach i praktykach organizowanych przez Inter Cars lub podmioty współpracujące z Inter Cars,
    • udzielanie wsparcia finansowego i przekazywanie lub użyczenie szkole sprzętu do nauki zawodu.

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Oferta spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej. Więcej o firmie dowiesz się pod adresem: firma.intercars.com.pl.