Warsztaty w Londynie

LONDYN 2020
W dniach 04.02. – 08.02. 2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych w Londynie. Celem warsztatów było sprawdzenie umiejętności językowych w sytuacjach codziennych. Uczestnicy zakwaterowani byli u rodzin angielskich co stwarzało okazję nie tylko do szlifowania języka, ale również do przyjrzenia się życiu Anglików „od kuchni”.
W trakcie warsztatów uczniowie zwiedzili najsławniejsze londyńskie muzea, takie jak: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, British Museum, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s oraz Muzeum Morskie w Greenwich. Zobaczyli także Opactwo Westminster, Gmach Parlamentu, Big Bena, Pałac Buckingham, Tower of London, Tower Bridge, Piccadilly Circus, plac Trafalgar i przeszli obok klipra herbacianego Cutty Sark .

Uczestnicy warsztatów podziwiali Londyn nie tylko w trakcie spacerów po mieście, ale także z wysokości – z kapsuły London Eye i tarasu widokowego Katedry Św. Pawła oraz z perspektywy Tamizy – w trakcie rejsu po rzece. Prawdziwie wiosenną aurę mogli podziwiać w parkach: Św. Jakuba, Hyde Parku oraz Królewskim Parku w Greenwich.
Na koniec warsztatów uczestnicy mogli podziwiać prace największych mistrzów malarstwa w Galerii Narodowej.
Czas spędzony w stolicy Wielkiej Brytanii to dla naszych uczniów najlepsza lekcja nie tylko języka angielskiego ale także kultury, sztuki, tolerancji i radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach.
Opiekę nad uczestnikami warsztatów sprawowały panie: Gabriela Duch i Joanna Filonowicz