PROSEAT- wycieczka klasy 4cTPS

W minioną środę, uczniowie klasy 4 cTPS, mieli okazję zaznajomić się na miejscu, w siedzibie firmy PROSEAT, z organizacją produkcji oraz poznać proces rekrutacji i ścieżkę kariery przedsiębiorstwa.

PROSEAT jest częścią międzynarodowego koncernu produkującego elementy wyposażenia dla wiodących marek samochodów min. Skoda, Ford, Volkswagen, BMW, Volvo, Audi, Opel. W swoich zakładach w Bielsku- Białej i Czechowicach – Dziedzicach zatrudnia ponad tysiąc pracowników.

Managerowie Produkcji, przedstawili strukturę organizacyjną w obszarze produkcji, omówili podstawowe procesy produkcyjne oraz technologie wytwarzania produktów firmy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyrobami gotowymi – zagłówkami, podłokietnikami, sidebolsterami.
Chętni uczniowie skorzystali z możliwości własnoręcznego złożenia zagłówka, co okazało się nie tak prostym zadaniem dla początkujących.

Pani Ada Dziopak – Strach, Manager Działu Personalnego, scharakteryzowała warunki zatrudnienia oraz możliwości rozwoju w firmie, kładąc szczególny nacisk na tematykę praktyk i staży.
Proseat jako jeden z naszych kluczowych partnerów, ściśle współpracuje i aktywnie uczestniczy w szkolnych wydarzeniach min. w Kongresie Aktywnej Młodzieży oraz Dniu Otwartym naszej szkoły. Jest również jednym ze sponsorów atrakcyjnych nagród w konkursach: „Mój wymarzony zawód” oraz „Moje CV”.
Nowoczesne linie produkcyjne wywarły na zwiedzających duże wrażenie i być może któryś z tegorocznych absolwentów naszej szkoły zwiąże się na dłużej z firmą PROSEAT.