Projekt pt. „Edukacja we współczesnym świecie” – szkolenie we Włoszech

Pani Maria Kurzyca, w dniach 20-27 maja 2018 roku wzięła udział w drugim zagranicznym szkoleniu stanowiącym realizację projektu pt. „Edukacja we współczesnym świecie” w ramach Erasmus Plus akcja KA1 – mobilność kadry edukacji szkolnej, na który szkoła uzyskała granty. Szkolenie pt. „Social Media in the classroom” miało miejsce w pięknej Florencji we Włoszech.

Głównym celem szkolenia było zgłębienie wiedzy na temat korzystania z mediów społecznościowych w klasie jako narzędzia edukacyjnego, sposobów włączania ich do lekcji, a także zagadnień etycznych i umiejętności zarządzania ustawieniami prywatności w celu bezpiecznego ich wykorzystywania. Tematyka szkolenia obejmowała posługiwanie się najbardziej popularnymi platformami, tj. Facebook, Twitter, Pinterest, Edmodo i YouTube.

Zajęcia prowadzone były przez uznanych trenerów z Turcji i Hiszpanii, a uczestnicy pochodzili m.in. z Belgii, Finlandii, Chorwacji, Niemiec, Estonii, Holandii i Polski. Po intensywnych zajęciach odbywały się ciekawe wycieczki po pięknej Florencji oraz urokliwych miasteczkach malowniczej Toskanii tj. San Gimignano, Monteriggioni i Siena. Szkolenie było bardzo interesujące i z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości pracy w szkole.