Nasi uczniowie w gronie zwycięzców projektu IPN

Grupa uczniów naszej szkoły biorąca udział w ogólnopolskim projekcie Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Łączka” została zakwalifikowana do grona zwycięzców i spotkania z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Belwederze!
W ramach projektu odbyło się kilka spotkań organizowanych przez IPN z osobami zajmującymi się poszukiwaniem miejsc pochówków ofiar reżimu komunistycznego, przede wszystkim tzw. Żołnierzy Wyklętych. Efektem spotkań miało być zrealizowanie przez 6-osobowe grupy uczniów 2-minutowego filmu poświęconego tej tematyce. Najlepsze filmy zostały wyróżnione przez warszawski IPN, a ich autorzy zaproszeni do Belwederu na spotkanie z Prezydentem RP.
Wyjazd do Warszawy odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia. Relacja z tego wydarzenia zostanie umieszczona na naszej stronie już wkrótce.
Naszą zwycięską drużynę tworzą: Jakub Kasperowicz kl. 2 bT, Mateusz Oślak kl. 2 bT, Bartłomiej Kukuczka kl. 3 a T, Magdalena Piekarska kl. 3 aT, Natalia Bojda kl. 4 aT, Paulina Świerczek kl. 4 aT. Opiekunem grupy jest Pani Maria Kurzyca.

W piątek, 5 kwietnia, w naszej szkole odbyło się spotkanie grup projektowych z regionu woj. śląskiego i woj. małopolskiego, na którym uczniowie mogli zaprezentować swoje filmy i podzielić się wrażeniami z pracy nad nimi.

Czytaj więcej…