Kręcimy film! :-)

We wtorek tj. 14 stycznia, grupa uczniów biorąca udział w projekcie IPN pt. „Łączka” pod opieką Pani Marii Kurzycy przystąpiła do wykonania głównego zadania konkursowego jakim jest nakręcenie filmu. Dwuminutowa etiuda filmowa ma być ściśle związana z tematyką projektu i propagować prace związane z poszukiwaniem nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej.
Aby zrealizować zadanie uczniowie stworzyli scenariusz filmu, który zakładał nakręcenie scen związanych z aresztowaniem, przesłuchiwaniem oraz zabójstwem żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego. Akcja filmu związana jest zatem z trudną historią lat powojennych w Polsce.
Poszukując odpowiedniej scenerii udaliśmy się do nieznanych zakątków naszej szkoły gdzie w najdalszej części podziemi znaleźliśmy doskonałe miejsce do nakręcenia scen związanych z przesłuchaniem żołnierza.
Uczniowie zadbali o realizm scen przygotowując odpowiednie stroje, rekwizyty, a także wykonując m.in. odpowiednią charakteryzację. Doskonale imitowała ona rany i obrażenia, jakie doznawali polscy żołnierze podziemia antykomunistycznego w czasie brutalnych przesłuchań dokonywanych przez komunistów.
Zalesiony teren wokół naszej szkoły wykorzystaliśmy do scen związanych z aresztowaniem i zabójstwem żołnierza.
Kręcenie filmu było prawdziwym wyzwaniem ale również doskonałą zabawą i lekcją historii.
Przed nami jeszcze prace związane z montażem i film będzie gotowy na konkurs.