Dni otwarte ATH

28 września 2011 uczniowie z klas 2dT, 4eT, 4fT, 4cT uczestniczyli w „Dniach otwartych ATH”. Logistycy i mechanicy wysłuchali wykładu o bezpieczeństwie i sterowności w ruchu samochodów .

Na spotkaniu przedstawiono również oryginalne opracowanie Katedry Silników Spalinowych i Pojazdów – sygnalizator niebezpieczeństwa bocznego wywrotu pojazdu SNW-1, elektronicznego systemu, ostrzegającego kierowcę w stanach zagrożenia stateczności.

Pracownicy Wydziału zaprezentowali też działanie sygnalizatora niebezpieczeństwa wywrotu w zdalnie sterowanym modelu samochodu Mercedes 1850L. W wykładzie „Cyfrowa fabryka” przedstawiono nam możliwości nowoczesnych technologii informatycznych, które poprzez wirtualizację stanowisk, gniazd jak również hal produkcyjnych i animację przebiegających w nich procesów, pozwalają zobaczyć na ekranie monitora, jak będą przebiegać zaprojektowane procesy przed ich wdrożeniem w rzeczywistych warunkach produkcyjnych.

W trakcie warsztatów zapoznaliśmy się z działaniem i zastosowaniem wielkogabarytowego laserowego skanera 3D w inżynierii produkcji. Zagadnienia te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży z klas logistycznych.

881724a2